Michael Kors damklocka Bradshaw Ref.nr MK5739 är en damklocka för dig som vill bära en modell med tydlig karaktär och mer markerad design i vardagen. Den passar bra i arbete, sociala sammanhang och situationer där en klocka med tydligt uttryck kompletterar helheten. Designen kännetecknas av en guldfärgad boett och länk i kombination med en mörk urtavla som skapar kontrast och tydlighet. Kronografens visuella struktur ger modellen en mer grafisk och dynamisk känsla samtidigt som helheten behåller ett klassiskt formspråk. Som michael kors damklocka fungerar modellen bra i daglig användning när du vill bära en klocka som känns både praktisk och visuellt tydlig. Den kan kombineras med olika typer av klädstil och fungerar lika naturligt under arbetsdagen som i mer avslappnade miljöer.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK5739 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Bradshaw |
| Kön | Dam |
| EAN | 4051432748103 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 41 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 12 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
Färger
| Färg på klockarmband | Gulguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 5739, MK5739 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors damklocka i guldfärgat stål med svart urtavla och tydlig kronografdesign som ger ett kraftfullt men balanserat uttryck. En modell som fungerar i både vardag och mer uppklädda sammanhang.
Finns i lager
4 448 kr Det ursprungliga priset var: 4 448 kr.2 248 krDet nuvarande priset är: 2 248 kr. Spara 2 200,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors damklocka Bradshaw Ref.nr MK5739 är en damklocka för dig som vill bära en modell med tydlig karaktär och mer markerad design i vardagen. Den passar bra i arbete, sociala sammanhang och situationer där en klocka med tydligt uttryck kompletterar helheten. Designen kännetecknas av en guldfärgad boett och länk i kombination med en mörk urtavla som skapar kontrast och tydlighet. Kronografens visuella struktur ger modellen en mer grafisk och dynamisk känsla samtidigt som helheten behåller ett klassiskt formspråk. Som michael kors damklocka fungerar modellen bra i daglig användning när du vill bära en klocka som känns både praktisk och visuellt tydlig. Den kan kombineras med olika typer av klädstil och fungerar lika naturligt under arbetsdagen som i mer avslappnade miljöer.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK5739 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Bradshaw |
| Kön | Dam |
| EAN | 4051432748103 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 41 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 12 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
Färger
| Färg på klockarmband | Gulguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 5739, MK5739 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Bradshaw Guld/Svart stål 41 mm
1-3 dagar
Michael Kors Lexington Silver/Roséguldtonat stål 38 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grön/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen Roséguldstonad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Grön/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Guess Phoenix Guld/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Guld/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Tissot PRX Grön/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Michael Kors Slim Runway Guld/Stål 42 mm
1-3 dagar
Tissot Seastar Kronograf Svart/Stål 45.5 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.