Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
michael kors bradshaw watch, ref. MK5976, är en damklocka med quartzverk och ett tydligt formspråk där blå urtavla möter guldtonat stål. Modellen har en större boett på 42 mm och ett uttryck som kombinerar Bradshaw-seriens markerade design med en mer dressad färgsättning.
Boett och länk i guldtonat stål kontrasteras av den blå urtavlan, vilket ger klockan en tydlig och balanserad helhet. Kronografdesignen skapar mer struktur i tavlan och förstärker den sportiga känslan, medan modellen samtidigt behåller en ren och sammanhållen look. Som michael kors klocka dam passar den dig som vill bära något med tydlig färgkontrast och mer närvaro på handleden.
För vardag, arbete och sociala sammanhang fungerar modellen väl när du vill ha en klocka som både märks och är lätt att matcha. Som michael kors damklocka erbjuder den en kombination av tydlig design och praktisk användning för dig som föredrar en större modell i damsegmentet.
| Ref.nrVarunummer | MK5976 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Bradshaw |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858267954 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 42 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 13 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Gulguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Blå |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 5976, MK5976 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Bradshaw med blå urtavla och guldtonat stål ger ett tydligt uttryck med kronografdesign. En dammodell som passar både vardag och mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
3 448 kr Det ursprungliga priset var: 3 448 kr.1 598 krDet nuvarande priset är: 1 598 kr. Spara 1 850,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
michael kors bradshaw watch, ref. MK5976, är en damklocka med quartzverk och ett tydligt formspråk där blå urtavla möter guldtonat stål. Modellen har en större boett på 42 mm och ett uttryck som kombinerar Bradshaw-seriens markerade design med en mer dressad färgsättning.
Boett och länk i guldtonat stål kontrasteras av den blå urtavlan, vilket ger klockan en tydlig och balanserad helhet. Kronografdesignen skapar mer struktur i tavlan och förstärker den sportiga känslan, medan modellen samtidigt behåller en ren och sammanhållen look. Som michael kors klocka dam passar den dig som vill bära något med tydlig färgkontrast och mer närvaro på handleden.
För vardag, arbete och sociala sammanhang fungerar modellen väl när du vill ha en klocka som både märks och är lätt att matcha. Som michael kors damklocka erbjuder den en kombination av tydlig design och praktisk användning för dig som föredrar en större modell i damsegmentet.
| Ref.nrVarunummer | MK5976 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Bradshaw |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858267954 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 42 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 13 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Gulguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Blå |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 5976, MK5976 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.