Hugo Boss Ikon 1512963 är en klocka hugo boss från Ikon-serien och ett bra val för dig som söker en modern herrklocka för daglig användning. Modellen kombinerar ett sportigt uttryck med en design som fungerar lika bra i arbete som i mer avslappnade miljöer. Den blå urtavlan tillsammans med stålboett och stållänk skapar ett balanserat och tydligt uttryck på handleden. Indexmarkeringar och kronografregister ger tavlan en strukturerad design där detaljerna bidrar till en lättläst och funktionell helhet. Materialvalen ger dessutom en stabil och bekväm känsla under hela dagen. Som klocka hugo boss fungerar modellen väl i många situationer och kan bäras både i arbete, under resor eller vid vardaglig användning där en tydlig och praktisk klocka passar naturligt.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | 1512963 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Ikon |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272110587 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 13 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
Färger
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Blå |
| Boettfärg | Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Quartz kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | 1512963, HB1512963 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Klocka hugo boss Ikon med blå urtavla och stållänk i en sportigt elegant design. En tydlig herrklocka som passar arbete, vardag och fritid.
Finns i lager
4 198 kr Det ursprungliga priset var: 4 198 kr.2 098 krDet nuvarande priset är: 2 098 kr. Spara 2 100,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Hugo Boss Ikon 1512963 är en klocka hugo boss från Ikon-serien och ett bra val för dig som söker en modern herrklocka för daglig användning. Modellen kombinerar ett sportigt uttryck med en design som fungerar lika bra i arbete som i mer avslappnade miljöer. Den blå urtavlan tillsammans med stålboett och stållänk skapar ett balanserat och tydligt uttryck på handleden. Indexmarkeringar och kronografregister ger tavlan en strukturerad design där detaljerna bidrar till en lättläst och funktionell helhet. Materialvalen ger dessutom en stabil och bekväm känsla under hela dagen. Som klocka hugo boss fungerar modellen väl i många situationer och kan bäras både i arbete, under resor eller vid vardaglig användning där en tydlig och praktisk klocka passar naturligt.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | 1512963 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Ikon |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272110587 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 13 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
Färger
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Blå |
| Boettfärg | Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Quartz kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | 1512963, HB1512963 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Hugo Boss Ikon Blå/Stål 44 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Ikon Svart/Stål 44 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grön/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen Roséguldstonad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Grön/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Guess Phoenix Guld/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Seiko 5 GMT Brun/Läder 43 mm
1-3 dagar
Michael Kors Darci Champagnefärgad/Gulguldtonat stål 21 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Blå/Stål 43 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Admiral Kronograf Blå/Stål 46 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Grandmaster Svart/Stål 46 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Champion Svart/Stål 44 mm
1-3 dagar
Michael Kors Slim Runway Silver/Stål 42 mm
1-3 dagar
Michael Kors Georgie Guld Stål 19 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Blå/Svart 40 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.