Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Klocka Hugo Boss Ref.nr 1513975 är en modell i Associate-serien med grön urtavla, kronograf och 42 mm boett. Den passar dig som vill ha tydliga funktioner i en klocka som känns mer balanserad än många större sportkronografer.
Boett och länk i rostfritt stål ger helheten en sval och enhetlig ton, medan den gröna tavlan tillför färg på ett lugnt sätt. Som Hugo Boss klocka får modellen fin kontrast mellan metall, taveldjup, visare, index och kronografregister, vilket gör uttrycket tydligt utan att bli hårt.
I vardagen fungerar Klocka Hugo Boss lika bra till kontor som till middag och lediga dagar när du vill bära samma klocka i flera sammanhang. För dig som söker en Hugo Boss herrklocka med kronograf, datumvisning och 5 ATM ger Associate en användbar kombination av stil och funktion.
| Ref.nrVarunummer | 1513975 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Associate |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272493291 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 42 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 15 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Grön |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Fällbart lås |
| Alternativa modellnummer | 1513975, HB1513975 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Klocka Hugo Boss i Associate-serien med grön urtavla, kronograf och stållänk. En 42 mm herrmodell för jobb, vardag och kvällar med balanserad känsla.
Finns i lager
4 998 kr Det ursprungliga priset var: 4 998 kr.2 098 krDet nuvarande priset är: 2 098 kr. Spara 2 900,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Klocka Hugo Boss Ref.nr 1513975 är en modell i Associate-serien med grön urtavla, kronograf och 42 mm boett. Den passar dig som vill ha tydliga funktioner i en klocka som känns mer balanserad än många större sportkronografer.
Boett och länk i rostfritt stål ger helheten en sval och enhetlig ton, medan den gröna tavlan tillför färg på ett lugnt sätt. Som Hugo Boss klocka får modellen fin kontrast mellan metall, taveldjup, visare, index och kronografregister, vilket gör uttrycket tydligt utan att bli hårt.
I vardagen fungerar Klocka Hugo Boss lika bra till kontor som till middag och lediga dagar när du vill bära samma klocka i flera sammanhang. För dig som söker en Hugo Boss herrklocka med kronograf, datumvisning och 5 ATM ger Associate en användbar kombination av stil och funktion.
| Ref.nrVarunummer | 1513975 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Associate |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272493291 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 42 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 15 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Grön |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Fällbart lås |
| Alternativa modellnummer | 1513975, HB1513975 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.