Michael Kors klocka dam Camille Ref.nr MK4810 är en damklocka med ett klassiskt uttryck och en tydlig design för daglig användning. Modellen passar för dig som vill bära en stilren klocka som enkelt kan kombineras med olika typer av klädstil i både arbete och mer sociala sammanhang. Designen präglas av en roséguldtonad helhet där boett och länk möter en ljus urtavla med mjuk sunray-struktur. Den varma färgtonen tillsammans med de rena linjerna ger klockan ett avskalat och harmoniskt utseende som känns både diskret och tydligt på handleden. Som michael kors klocka dam fungerar modellen väl i vardagliga situationer där du vill bära en praktisk och tidlös accessoar. Den passar lika naturligt under arbetsdagen som vid resor eller tillfällen där en enkel och välbalanserad klocka kompletterar din stil.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK4810 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Camille |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483644915 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 33 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9.4 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål roséguld |
| Armbandstyp | Stål roséguld |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit (Sunray) |
| Boettfärg | Roséguld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 4810, MK4810 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam i roséguldtonat stål med ljus sunray-urtavla och en tydlig, feminin design. En modell som känns naturlig både i vardagen och vid mer uppklädda tillfällen.
Beställningsvara
3 298 kr
Beställningsvara
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam Camille Ref.nr MK4810 är en damklocka med ett klassiskt uttryck och en tydlig design för daglig användning. Modellen passar för dig som vill bära en stilren klocka som enkelt kan kombineras med olika typer av klädstil i både arbete och mer sociala sammanhang. Designen präglas av en roséguldtonad helhet där boett och länk möter en ljus urtavla med mjuk sunray-struktur. Den varma färgtonen tillsammans med de rena linjerna ger klockan ett avskalat och harmoniskt utseende som känns både diskret och tydligt på handleden. Som michael kors klocka dam fungerar modellen väl i vardagliga situationer där du vill bära en praktisk och tidlös accessoar. Den passar lika naturligt under arbetsdagen som vid resor eller tillfällen där en enkel och välbalanserad klocka kompletterar din stil.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK4810 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Camille |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483644915 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 33 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9.4 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål roséguld |
| Armbandstyp | Stål roséguld |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit (Sunray) |
| Boettfärg | Roséguld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 4810, MK4810 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Bästsäljande produkter
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grön/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen Roséguldstonad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Grön/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Tissot PRX Grön/Stål 40 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Integrity Svart/Stål 43 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Blå/Stål 40 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Admiral Svart/Gulguldtonat stål 46 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Champion Blå/Läder 44 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports SNXS-Series Champagne/Stål 37 mm
1-3 dagar
Tissot Seastar Kronograf Svart/Stål 45.5 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports GMT Grön/Stål 43 mm
1-3 dagar
Michael Kors Classic Svart/Roséguldstonat stål 38 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.