Michael Kors klocka dam guld Catelyn Ref.nr MK4674 är en damklocka för dig som vill bära en modell med tydlig karaktär och ett mer dekorativt uttryck i vardagen. Den fungerar lika naturligt i arbete som vid sociala tillfällen där en stilren klocka kompletterar helheten. Designen bygger på en helguldfärgad form där boett och länk skapar ett sammanhållet uttryck. Kristalldetaljer runt boetten och på urtavlan reflekterar ljuset och ger klockan ett mer levande visuellt intryck samtidigt som helheten behåller en balanserad och klassisk känsla. Som michael kors klocka dam guld fungerar modellen bra när du vill bära en klocka som känns tydlig men samtidigt lätt att använda i vardagen. Den kan kombineras med både arbetskläder och mer uppklädda outfits och ger en diskret men synlig detalj på handleden.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK4674 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Catelyn |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483587175 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 12 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål guldfärgad |
| Armbandstyp | Stål med kristaller |
Färger
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld (Glitz) |
| Boettfärg | Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Dolt viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 4674, MK4674 |
|---|
1 recension av Michael Kors Catelyn Guld/Stål 38 mm
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam guld med glittrande detaljer och guldfärgad design som ger ett dekorativt och tydligt uttryck. En damklocka som passar både vardag och mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
4 198 kr Det ursprungliga priset var: 4 198 kr.1 998 krDet nuvarande priset är: 1 998 kr. Spara 2 200,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam guld Catelyn Ref.nr MK4674 är en damklocka för dig som vill bära en modell med tydlig karaktär och ett mer dekorativt uttryck i vardagen. Den fungerar lika naturligt i arbete som vid sociala tillfällen där en stilren klocka kompletterar helheten. Designen bygger på en helguldfärgad form där boett och länk skapar ett sammanhållet uttryck. Kristalldetaljer runt boetten och på urtavlan reflekterar ljuset och ger klockan ett mer levande visuellt intryck samtidigt som helheten behåller en balanserad och klassisk känsla. Som michael kors klocka dam guld fungerar modellen bra när du vill bära en klocka som känns tydlig men samtidigt lätt att använda i vardagen. Den kan kombineras med både arbetskläder och mer uppklädda outfits och ger en diskret men synlig detalj på handleden.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK4674 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Catelyn |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483587175 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 12 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål guldfärgad |
| Armbandstyp | Stål med kristaller |
Färger
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld (Glitz) |
| Boettfärg | Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Dolt viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 4674, MK4674 |
|---|
1 recension av Michael Kors Catelyn Guld/Stål 38 mm
-
Anna L. (verifierad ägare) –
Betygsatt 5 av 5Catelyn är så vacker i verkligheten! Guld- och ståltonerna passar perfekt tillsammans. Mycket nöjd.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Catelyn Guld/Stål 38 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grön/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen Roséguldstonad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Grön/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Guess Phoenix Guld/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Seiko 5 Sports Svart/Svart 43 mm
1-3 dagar
Guess Raven Silverfärgad/Stål
1-3 dagar
Tissot Seastar 1000 Kronograf Grön/Stål 45.5 mm
1-3 dagar
Seiko 5 GMT Blå/Stål 42 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Champion Svart/Roséguldstonat stål 44 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Tissot Seastar Kronograf Svart/Stål 45.5 mm
1-3 dagar

Anna L. (verifierad ägare) –
Catelyn är så vacker i verkligheten! Guld- och ståltonerna passar perfekt tillsammans. Mycket nöjd.