Michael Kors klocka dam Classic Ref.nr MK3339 är en damklocka som kombinerar ett tydligt formspråk med ett mer dressat uttryck för daglig användning. Den svarta urtavlan tillsammans med roséguldstonad boett och länk skapar en balanserad kontrast där kristaller runt bezeln och romerska siffror ger ett diskret dekorativt inslag och en klassisk känsla. Som michael kors klocka dam fungerar modellen väl i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där en stilren och lättburen klocka passar naturligt.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK3339 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Catlin |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858321977 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9 mm |
| Material på boett | Roséguldstonat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Roséguld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 3339, MK3339 |
|---|
2 recensioner av Michael Kors Classic Svart/Roséguldstonat stål 38 mm
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam med svart urtavla och roséguldstonat stål i en stilren och tydlig design. En damklocka som fungerar lika naturligt i vardagen som vid mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
2 998 kr Det ursprungliga priset var: 2 998 kr.1 898 krDet nuvarande priset är: 1 898 kr. Spara 1 100,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam Classic Ref.nr MK3339 är en damklocka som kombinerar ett tydligt formspråk med ett mer dressat uttryck för daglig användning. Den svarta urtavlan tillsammans med roséguldstonad boett och länk skapar en balanserad kontrast där kristaller runt bezeln och romerska siffror ger ett diskret dekorativt inslag och en klassisk känsla. Som michael kors klocka dam fungerar modellen väl i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där en stilren och lättburen klocka passar naturligt.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK3339 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Catlin |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858321977 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9 mm |
| Material på boett | Roséguldstonat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Roséguld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 3339, MK3339 |
|---|
2 recensioner av Michael Kors Classic Svart/Roséguldstonat stål 38 mm
-
Ida L. (verifierad ägare) –
Betygsatt 5 av 5Diskret men ändå elegant. Den funkar lika bra på kontoret som till kvällsoutfiten.
-
Elina W. (verifierad ägare) –
Betygsatt 5 av 5Den svarta tavlan i kombination med roséguld ser fantastisk ut. En riktig blickfångare!
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Classic Svart/Roséguldstonat stål 38 mm
1-3 dagar
Michael Kors Catlin Silverfärgad/Gulguldtonat stål 38 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grön/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen Roséguldstonad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Grön/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Guess Phoenix Guld/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Michael Kors Classic Svart/Roséguldstonat stål 38 mm
1-3 dagar
Seiko 5 GMT Blå/Stål 42 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Associate Grön/Stål 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Michael Kors Darci Champagnefärgad/Gulguldtonat stål 21 mm
1-3 dagar
Michael Kors Darci Roséguld/Stål 39 mm
1-3 dagar
BOSS Hero Sport Blå/Stål 45 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Champion Svart/Stål 44 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports GMT Vit/Stål 43 mm
1-3 dagar

Ida L. (verifierad ägare) –
Diskret men ändå elegant. Den funkar lika bra på kontoret som till kvällsoutfiten.
Elina W. (verifierad ägare) –
Den svarta tavlan i kombination med roséguld ser fantastisk ut. En riktig blickfångare!