Michael Kors damklocka Darci Ref.nr MK3215 är en damklocka som kombinerar ett klassiskt uttryck med en tydlig och lättburen design för daglig användning. Den silverfärgade urtavlan tillsammans med tvåtonad boett och länk skapar en balanserad helhet där kontrasten mellan silver och guld ger modellen ett tydligt visuellt uttryck. Designen upplevs avskalad och lätt att kombinera med olika typer av smycken och klädstil. Som michael kors damklocka fungerar modellen väl i arbete, under resor eller vid sociala tillfällen där en diskret och stilren klocka passar naturligt.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK3215 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Darci |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858010642 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 39 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 7 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål tvåtonad |
| Armbandstyp | Stål tvåtonad |
Färger
| Färg på klockarmband | Silver/Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver |
| Boettfärg | Silver/Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 3215, MK3215 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors damklocka med silverfärgad urtavla och tvåtonat stål i en stilren och tydlig design. En modell som fungerar lika naturligt i vardagen som vid mer uppklädda tillfällen.
Beställningsvara
3 898 kr
Beställningsvara
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors damklocka Darci Ref.nr MK3215 är en damklocka som kombinerar ett klassiskt uttryck med en tydlig och lättburen design för daglig användning. Den silverfärgade urtavlan tillsammans med tvåtonad boett och länk skapar en balanserad helhet där kontrasten mellan silver och guld ger modellen ett tydligt visuellt uttryck. Designen upplevs avskalad och lätt att kombinera med olika typer av smycken och klädstil. Som michael kors damklocka fungerar modellen väl i arbete, under resor eller vid sociala tillfällen där en diskret och stilren klocka passar naturligt.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK3215 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Darci |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858010642 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 39 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 7 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål tvåtonad |
| Armbandstyp | Stål tvåtonad |
Färger
| Färg på klockarmband | Silver/Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver |
| Boettfärg | Silver/Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 3215, MK3215 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Darci Champagnefärgad/Gulguldtonat stål 21 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grön/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen Roséguldstonad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Grön/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Michael Kors Parker Silver/Stål 39 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Svart/Stål 43 mm
1-3 dagar
Seiko Presage Mockingbird Grön/Läder 40.5 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Automatic Grön/Stål 43 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Guld/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Seiko Presage Grön/Stål 41 mm
1-3 dagar
Michael Kors Classic Svart/Roséguldstonat stål 38 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.