Michael Kors klocka dam guld Darci Ref.nr MK3295 är en damklocka med ett diskret och klassiskt uttryck för daglig användning. Den lilla boetten och den champagnefärgade urtavlan ger modellen en balanserad och lättburen känsla på handleden. Den gulguldtonade boetten och länken tillsammans med kristaller runt bezeln skapar ett mjukt dekorativt inslag som ger klockan ett tydligt men ändå avskalat utseende. Som michael kors klocka dam guld fungerar modellen väl i arbete, vid sociala tillfällen eller i vardagliga sammanhang där en stilren och diskret klocka passar naturligt.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK3295 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Mini Darci |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858256255 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 26 mm |
|---|---|
| Material på boett | Guldpläterat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld/Champagne |
| Boettfärg | Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 3295, MK3295 |
|---|
2 recensioner av Michael Kors Darci Champagnefärgad/Gulguldtonat stål 21 mm
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam guld med champagnefärgad urtavla och gulguldtonat stål i en liten och elegant design. En damklocka som passar vardag, arbete och mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
2 998 kr Det ursprungliga priset var: 2 998 kr.1 998 krDet nuvarande priset är: 1 998 kr. Spara 1 000,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam guld Darci Ref.nr MK3295 är en damklocka med ett diskret och klassiskt uttryck för daglig användning. Den lilla boetten och den champagnefärgade urtavlan ger modellen en balanserad och lättburen känsla på handleden. Den gulguldtonade boetten och länken tillsammans med kristaller runt bezeln skapar ett mjukt dekorativt inslag som ger klockan ett tydligt men ändå avskalat utseende. Som michael kors klocka dam guld fungerar modellen väl i arbete, vid sociala tillfällen eller i vardagliga sammanhang där en stilren och diskret klocka passar naturligt.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK3295 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Mini Darci |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858256255 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 26 mm |
|---|---|
| Material på boett | Guldpläterat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld/Champagne |
| Boettfärg | Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 3295, MK3295 |
|---|
2 recensioner av Michael Kors Darci Champagnefärgad/Gulguldtonat stål 21 mm
-
Moa L. (verifierad ägare) –
Betygsatt 4 av 5Klockan är underbar men jag fick hjälp att korta armbandet hos en urmakare. Annars topp!
-
Clara H. (verifierad ägare) –
Betygsatt 5 av 5Mini Darci är perfekt för smala handleder. Den ser elegant och exklusiv ut utan att vara för mycket.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Darci Champagnefärgad/Gulguldtonat stål 21 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grön/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen Roséguldstonad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Grön/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Guess Phoenix Guld/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Seiko 5 Sports GMT Svart/Stål 43 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Ikon Blå/Stål 44 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Blå/Stål 43 mm
1-3 dagar
Tissot T-Sport Herrklocka Svart/Stål 45.5 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Svart/Rosé 42 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Blå/Stål 43 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports GMT Grön/Stål 43 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Admiral Svart/Gulguldtonat stål 46 mm
1-3 dagar

Moa L. (verifierad ägare) –
Klockan är underbar men jag fick hjälp att korta armbandet hos en urmakare. Annars topp!
Clara H. (verifierad ägare) –
Mini Darci är perfekt för smala handleder. Den ser elegant och exklusiv ut utan att vara för mycket.