Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Seiko damklocka i Essentials-serien med Ref.nr SUR414 kombinerar ett smidigt format med quartzverk, kaliber 6N22 och datumvisning. Modellen är framtagen för dig som vill ha en mindre klocka med tydlig vardagsfunktion och klassisk Seiko-känsla.
Boetten på 27.4 mm och länken i two-tone rostfritt stål ramas in av en charcoal sunray-tavla med guldfärgade visare och index. Helheten ger klockan ett välbalanserat uttryck som passar dig som söker en seiko damklocka med diskret kontrast mellan mörk tavla och tvåfärgad metall.
Som quartz damklocka är modellen enkel att bära både till arbete och mer uppklädda tillfällen. 10 ATM ger trygghet i daglig användning, medan storleken och den rena designen gör denna seiko damklocka lätt att matcha över tid.
| Märke | Seiko |
|---|---|
| Serie | Conceptual |
| Kön | Dam |
| EAN | 790313735750 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 27.4 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 8.15 mm |
| Material på boett | Stål (tvåton) |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Guld/Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart (Charcoal) |
| Boettfärg | Guld/Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Seiko 6N22 |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Hardlex |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | SUR414 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Seiko damklocka i Essentials-serien med charcoal sunray-tavla, two-tone länk och 27.4 mm boett. Quartzmodell med datum och 10 ATM.
Finns i lager
3 998 kr Det ursprungliga priset var: 3 998 kr.3 298 krDet nuvarande priset är: 3 298 kr. Spara 700,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Seiko damklocka i Essentials-serien med Ref.nr SUR414 kombinerar ett smidigt format med quartzverk, kaliber 6N22 och datumvisning. Modellen är framtagen för dig som vill ha en mindre klocka med tydlig vardagsfunktion och klassisk Seiko-känsla.
Boetten på 27.4 mm och länken i two-tone rostfritt stål ramas in av en charcoal sunray-tavla med guldfärgade visare och index. Helheten ger klockan ett välbalanserat uttryck som passar dig som söker en seiko damklocka med diskret kontrast mellan mörk tavla och tvåfärgad metall.
Som quartz damklocka är modellen enkel att bära både till arbete och mer uppklädda tillfällen. 10 ATM ger trygghet i daglig användning, medan storleken och den rena designen gör denna seiko damklocka lätt att matcha över tid.
| Märke | Seiko |
|---|---|
| Serie | Conceptual |
| Kön | Dam |
| EAN | 790313735750 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 27.4 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 8.15 mm |
| Material på boett | Stål (tvåton) |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Guld/Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart (Charcoal) |
| Boettfärg | Guld/Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Seiko 6N22 |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Hardlex |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | SUR414 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.