Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Michael Kors klocka dam guld i Darci-serien, ref. MK3191, är en dammodell med quartzverk och ett uttryck som kombinerar ett klassiskt armbandsur med mer dekorativa detaljer. Den fungerar lika naturligt under arbetsdagen som i sociala sammanhang där en tydlig men diskret klocka kompletterar stilen.
Boett och länk i guldtonat stål skapar en sammanhängande och varm helhet, medan kristalldetaljer runt bezeln fångar ljuset och ger modellen mer lyster. Formen behåller samtidigt en lugn och tidlös karaktär, vilket gör att klocka michael kors dam passar väl även när du vill bära något mer smyckat utan att det känns överarbetat.
Som michael kors damklocka fungerar modellen bra i vardagliga situationer, vid arbete, resor och tillfällen där en praktisk men dekorativ klocka känns naturlig på handleden. Den är också lätt att kombinera med andra accessoarer i varmare toner.
| Ref.nrVarunummer | MK3191 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Darci |
| Kön | Dam |
| EAN | 4051432739156 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 39 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 7 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 3191, MK3191 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam guld med glittrande detaljer och en varm guldfärgad design som ger ett tydligt men balanserat uttryck. En damklocka som passar både vardag och mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
3 249 kr Det ursprungliga priset var: 3 249 kr.2 449 krDet nuvarande priset är: 2 449 kr. Spara 800,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam guld i Darci-serien, ref. MK3191, är en dammodell med quartzverk och ett uttryck som kombinerar ett klassiskt armbandsur med mer dekorativa detaljer. Den fungerar lika naturligt under arbetsdagen som i sociala sammanhang där en tydlig men diskret klocka kompletterar stilen.
Boett och länk i guldtonat stål skapar en sammanhängande och varm helhet, medan kristalldetaljer runt bezeln fångar ljuset och ger modellen mer lyster. Formen behåller samtidigt en lugn och tidlös karaktär, vilket gör att klocka michael kors dam passar väl även när du vill bära något mer smyckat utan att det känns överarbetat.
Som michael kors damklocka fungerar modellen bra i vardagliga situationer, vid arbete, resor och tillfällen där en praktisk men dekorativ klocka känns naturlig på handleden. Den är också lätt att kombinera med andra accessoarer i varmare toner.
| Ref.nrVarunummer | MK3191 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Darci |
| Kön | Dam |
| EAN | 4051432739156 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 39 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 7 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 3191, MK3191 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.