Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Guess klocka guld Ref.nr W1156L2 är en analog modell för dig som vill ha en klocka med mer närvaro men fortfarande en tydlig och användbar känsla i vardagen. Den passar bra när du söker ett uttryck som rör sig mellan dressat och sportigt utan att bli tungt.
Den guldfärgade helheten ger Frontier ett mer framträdande intryck, där boett, länk och tavla skapar en sammanhållen ton på handleden. Borstade och polerade ytor ger variation i uttrycket, medan kristalldetaljer i bezeln tillför lite mer lyster. Formen känns ren, modern och lätt att matcha med både mörka och ljusa plagg.
I praktisk användning fungerar guess klocka guld väl för dagar som växlar mellan arbete, middagar och ledig tid. Veckodag, datum och 24-timmarsvisning gör modellen mer användbar i rutinen, och guess klocka guld behåller ett tydligt uttryck utan att kräva för mycket.
| Ref.nrVarunummer | W1156L2 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Frontier |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661488092 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 40 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Gulguldtonat stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Gulguld |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | W1156L2 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Guess klocka guld ger handleden ett varmare och mer markerat uttryck med tydlig vardagsfunktion. En stilren modell som fungerar smidigt från kontor till kväll.
Finns i lager
3 898 kr Det ursprungliga priset var: 3 898 kr.2 498 krDet nuvarande priset är: 2 498 kr. Spara 1 400,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Guess klocka guld Ref.nr W1156L2 är en analog modell för dig som vill ha en klocka med mer närvaro men fortfarande en tydlig och användbar känsla i vardagen. Den passar bra när du söker ett uttryck som rör sig mellan dressat och sportigt utan att bli tungt.
Den guldfärgade helheten ger Frontier ett mer framträdande intryck, där boett, länk och tavla skapar en sammanhållen ton på handleden. Borstade och polerade ytor ger variation i uttrycket, medan kristalldetaljer i bezeln tillför lite mer lyster. Formen känns ren, modern och lätt att matcha med både mörka och ljusa plagg.
I praktisk användning fungerar guess klocka guld väl för dagar som växlar mellan arbete, middagar och ledig tid. Veckodag, datum och 24-timmarsvisning gör modellen mer användbar i rutinen, och guess klocka guld behåller ett tydligt uttryck utan att kräva för mycket.
| Ref.nrVarunummer | W1156L2 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Frontier |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661488092 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 40 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Gulguldtonat stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Gulguld |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | W1156L2 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.