Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Guess klocka dam i Frontier-serien, Ref.nr W1156L3, är en analog dammodell med veckodag, datum och 24-timmarsvisning för dig som vill bära en klocka med mjukare ton och tydlig närvaro på handleden. Boetten på 40 mm ger modellen en mer markerad känsla som ändå fungerar naturligt i vardagen.
Roséguldtonat stål kombineras med en kristallinfattad bezel och en glittrande tavla som ger helheten ett mer dekorativt uttryck. Som guess klocka får modellen en tydlig balans mellan smyckesnära detaljer och praktisk användning, medan den passar väl för dig som söker snygga damklockor med mer lyster och en varm färgton.
Den här guess klocka dam passar bra till arbete, vardag och kväll när du vill bära något som syns utan att kännas svårt att matcha. Veckodag, datum och 24-timmarsvisning ger tydlig överblick under dagen, och helheten passar dig som vill ha en klassisk damklocka med mer dekorativ karaktär.
| Ref.nrVarunummer | W1156L3 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Frontier |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661488085 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 40 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 12 mm |
| Material på boett | Roséguldstonat stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Roséguld |
| Boettfärg | Roséguld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | W1156L3 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Guess klocka dam i Frontier-serien med roséguldtonat stål, kristallinfattad bezel och glittrande tavla. 40 mm modell för vardag, arbete och kväll.
Finns i lager
3 898 kr Det ursprungliga priset var: 3 898 kr.2 498 krDet nuvarande priset är: 2 498 kr. Spara 1 400,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Guess klocka dam i Frontier-serien, Ref.nr W1156L3, är en analog dammodell med veckodag, datum och 24-timmarsvisning för dig som vill bära en klocka med mjukare ton och tydlig närvaro på handleden. Boetten på 40 mm ger modellen en mer markerad känsla som ändå fungerar naturligt i vardagen.
Roséguldtonat stål kombineras med en kristallinfattad bezel och en glittrande tavla som ger helheten ett mer dekorativt uttryck. Som guess klocka får modellen en tydlig balans mellan smyckesnära detaljer och praktisk användning, medan den passar väl för dig som söker snygga damklockor med mer lyster och en varm färgton.
Den här guess klocka dam passar bra till arbete, vardag och kväll när du vill bära något som syns utan att kännas svårt att matcha. Veckodag, datum och 24-timmarsvisning ger tydlig överblick under dagen, och helheten passar dig som vill ha en klassisk damklocka med mer dekorativ karaktär.
| Ref.nrVarunummer | W1156L3 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Frontier |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661488085 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 40 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 12 mm |
| Material på boett | Roséguldstonat stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Roséguld |
| Boettfärg | Roséguld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | W1156L3 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.