Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Guess klocka guld i Classic-serien, ref. GW0472L2, är en dammodell med kvartsverk, veckodag, datum och 24-timmarsvisning. Den rektangulära boetten på 36 mm ger klockan ett tydligt dressat uttryck, och som guess klocka dam passar den dig som söker en mer markerad form än en klassisk rund modell.
Den guldfärgade urtavlan kombineras med bezel och armband i gulguldtonat stål, vilket skapar en varm och enhetlig helhet. Mineralglas, solid baksida och ej vridbar bezel håller designen ren, medan viklåset ger en stabil känsla på handleden. Bland guess watches utmärker sig modellen genom sin rektangulära form och sitt tonade färguttryck.
Modellen fungerar väl till arbete, vardag och mer uppklädda tillfällen där en smalare siluett och tydligare linjer passar bättre. Kombinationen av flera visningar, 3 ATM och länk i gulguldtonat stål gör klockan praktisk för daglig användning.
| Ref.nrVarunummer | GW0472L2 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Classic |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661529726 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 35 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Fällbart lås |
| Alternativa modellnummer | GW0472L2 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Guess klocka guld i Classic-serien med guldfärgad tavla, veckodag och datum. Rektangulär dammodell på 36 mm med 24-timmarsvisning och viklås.
Finns i lager
3 898 kr Det ursprungliga priset var: 3 898 kr.1 498 krDet nuvarande priset är: 1 498 kr. Spara 2 400,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Guess klocka guld i Classic-serien, ref. GW0472L2, är en dammodell med kvartsverk, veckodag, datum och 24-timmarsvisning. Den rektangulära boetten på 36 mm ger klockan ett tydligt dressat uttryck, och som guess klocka dam passar den dig som söker en mer markerad form än en klassisk rund modell.
Den guldfärgade urtavlan kombineras med bezel och armband i gulguldtonat stål, vilket skapar en varm och enhetlig helhet. Mineralglas, solid baksida och ej vridbar bezel håller designen ren, medan viklåset ger en stabil känsla på handleden. Bland guess watches utmärker sig modellen genom sin rektangulära form och sitt tonade färguttryck.
Modellen fungerar väl till arbete, vardag och mer uppklädda tillfällen där en smalare siluett och tydligare linjer passar bättre. Kombinationen av flera visningar, 3 ATM och länk i gulguldtonat stål gör klockan praktisk för daglig användning.
| Ref.nrVarunummer | GW0472L2 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Classic |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661529726 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 35 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Fällbart lås |
| Alternativa modellnummer | GW0472L2 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.