Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Guess klocka herr Ref.nr GW0571G4 är en modell i Headline-serien för dig som söker en tydlig herrklocka med nedtonad färgskala och sportig vardagskänsla. Den runda boetten på 42 mm ger klockan bra närvaro på handleden samtidigt som layouten med veckodag, datum och 24-timmarsvisning gör modellen praktisk genom dagens olika moment.
Boett och bezel i grått stål möter en grå urtavla med romerska siffror och indexmarkeringar som håller helheten sammanhållen. Mineralglas, självlysande markeringar och visare samt gummiarmband bidrar till tydlig läsbarhet och en balanserad känsla mellan ren design och daglig användning i denna guess klocka.
Guess klocka herr fungerar väl på jobbet, i vardagen och i mer avslappnade sammanhang där du vill bära något sportigt utan att uttrycket blir för skarpt. Bygelspännet håller armbandet stabilt, och 5 ATM gör modellen lätt att använda som en pålitlig följeslagare under hela veckan.
| Ref.nrVarunummer | GW0571G4 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Headline |
| Kön | Herr |
| EAN | 91661536625 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 42 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Stål |
| Armbandstyp | Gummiarmband |
| Färg på klockarmband | Grå |
|---|---|
| Urtavlefärg | Grå |
| Boettfärg | Grå |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Bygelspänne |
| Alternativa modellnummer | GW0571G4 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Guess klocka herr med grå urtavla, gummiarmband, veckodag och datum. En 42 mm modell med 24-timmarsvisning för vardag och arbete.
Finns i lager
2 398 kr Det ursprungliga priset var: 2 398 kr.1 898 krDet nuvarande priset är: 1 898 kr. Spara 500,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Guess klocka herr Ref.nr GW0571G4 är en modell i Headline-serien för dig som söker en tydlig herrklocka med nedtonad färgskala och sportig vardagskänsla. Den runda boetten på 42 mm ger klockan bra närvaro på handleden samtidigt som layouten med veckodag, datum och 24-timmarsvisning gör modellen praktisk genom dagens olika moment.
Boett och bezel i grått stål möter en grå urtavla med romerska siffror och indexmarkeringar som håller helheten sammanhållen. Mineralglas, självlysande markeringar och visare samt gummiarmband bidrar till tydlig läsbarhet och en balanserad känsla mellan ren design och daglig användning i denna guess klocka.
Guess klocka herr fungerar väl på jobbet, i vardagen och i mer avslappnade sammanhang där du vill bära något sportigt utan att uttrycket blir för skarpt. Bygelspännet håller armbandet stabilt, och 5 ATM gör modellen lätt att använda som en pålitlig följeslagare under hela veckan.
| Ref.nrVarunummer | GW0571G4 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Headline |
| Kön | Herr |
| EAN | 91661536625 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 42 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Stål |
| Armbandstyp | Gummiarmband |
| Färg på klockarmband | Grå |
|---|---|
| Urtavlefärg | Grå |
| Boettfärg | Grå |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Bygelspänne |
| Alternativa modellnummer | GW0571G4 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.