Guess klocka Ref.nr W1156L1 är en analog modell med en balanserad blandning av dressad känsla och sportigare uttryck. Den passar dig som vill bära samma klocka i vardagen, på jobbet eller vid mer uppstyrda tillfällen, med en tydlig och lättburen helhet.
Frontier har en rund boett i silverfärgat stål där borstade och polerade ytor möter en silverfärgad tavla för ett rent och sammanhållet intryck. Kristalldetaljer i bezeln tillför lite mer liv i uttrycket, medan stållänken håller känslan avskalad, modern och tydlig på handleden.
I daglig användning fungerar guess klocka bra för dig som vill ha en modell som känns praktisk utan att bli anonym. Veckodag, datum och 24-timmarsvisning ger extra nytta i vardagen, och guess klocka behåller ett tydligt uttryck även när dagen växlar mellan arbete, möten och fritid.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | W1156L1 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Frontier |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661488108 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 40 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
Färger
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | W1156L1 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Guess Frontier Silverfärgad/Stål 40 mm
Guess klocka i silverfärgat stål med sportig dresskänsla och tydlig tavla. En mångsidig modell som sitter naturligt från arbetsdag till kväll.
Finns i lager
2 298 kr Det ursprungliga priset var: 2 298 kr.1 298 krDet nuvarande priset är: 1 298 kr. Spara 1 000,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Guess klocka Ref.nr W1156L1 är en analog modell med en balanserad blandning av dressad känsla och sportigare uttryck. Den passar dig som vill bära samma klocka i vardagen, på jobbet eller vid mer uppstyrda tillfällen, med en tydlig och lättburen helhet.
Frontier har en rund boett i silverfärgat stål där borstade och polerade ytor möter en silverfärgad tavla för ett rent och sammanhållet intryck. Kristalldetaljer i bezeln tillför lite mer liv i uttrycket, medan stållänken håller känslan avskalad, modern och tydlig på handleden.
I daglig användning fungerar guess klocka bra för dig som vill ha en modell som känns praktisk utan att bli anonym. Veckodag, datum och 24-timmarsvisning ger extra nytta i vardagen, och guess klocka behåller ett tydligt uttryck även när dagen växlar mellan arbete, möten och fritid.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | W1156L1 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Frontier |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661488108 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 40 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
Färger
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | W1156L1 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Guess Frontier Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Frontier roséguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Frontier Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Michael Kors Parker Roséguld 39 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline grön med gulguldtonat stål och svart gummiarmband 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic silverfärgat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen roséguldstonat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen silverfärgat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Hugo Boss Jet Svart/Stål 41 mm
1-3 dagar
Michael Kors Parker Roséguld 39 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Svart/Rosé 42 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Energy Svart/Stål 44 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Associate Grön/Stål 42 mm
1-3 dagar
Michael Kors Darci Champagnefärgad/Gulguldtonat stål 21 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Svart/Gummi 44 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.