Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Guess klocka dam i Classic-serien, Ref.nr GW0472L1, är en rektangulär modell i polerat stål med silverfärgad tavla, kvartsverk, veckodag, datum och 24-timmarsvisning. Den passar dig som söker en Guess-klocka med ren form och ett mer markerat uttryck än den klassiska runda boetten.
Boett och länk i silverfärgat stål skapar en enhetlig helhet tillsammans med tavlan, vilket ger modellen ett stramt och balanserat utseende. Mineralglas, solid baksida och en ej vridbar bezel förstärker det rena formspråket, medan viklåset ger en stabil känsla på handleden. Som guess watches fungerar modellen väl för dig som föredrar tydliga linjer och en klassisk ståldesign, medan känslan också ligger nära en klassisk damklocka i modern tappning.
Den här guess klocka dam passar bra till arbete, vardag och mer uppklädda sammanhang där en smalare siluett känns rätt. Kombinationen av flera visningar och stålkonstruktion gör modellen praktisk i daglig användning, och för dig som söker damklocka silver med tydlig form blir den ett funktionellt val. Samtidigt ger uttrycket stöd för dig som vill bära en quartz damklocka med ett mer dressat intryck.
| Ref.nrVarunummer | GW0472L1 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Classic |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661529733 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 36 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | GW0472L1 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Guess klocka dam i Classic-serien med silverfärgad tavla, veckodag, datum och 24-timmarsvisning. Rektangulär modell i polerat stål, 36 mm.
Finns i lager
3 898 kr Det ursprungliga priset var: 3 898 kr.1 498 krDet nuvarande priset är: 1 498 kr. Spara 2 400,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Guess klocka dam i Classic-serien, Ref.nr GW0472L1, är en rektangulär modell i polerat stål med silverfärgad tavla, kvartsverk, veckodag, datum och 24-timmarsvisning. Den passar dig som söker en Guess-klocka med ren form och ett mer markerat uttryck än den klassiska runda boetten.
Boett och länk i silverfärgat stål skapar en enhetlig helhet tillsammans med tavlan, vilket ger modellen ett stramt och balanserat utseende. Mineralglas, solid baksida och en ej vridbar bezel förstärker det rena formspråket, medan viklåset ger en stabil känsla på handleden. Som guess watches fungerar modellen väl för dig som föredrar tydliga linjer och en klassisk ståldesign, medan känslan också ligger nära en klassisk damklocka i modern tappning.
Den här guess klocka dam passar bra till arbete, vardag och mer uppklädda sammanhang där en smalare siluett känns rätt. Kombinationen av flera visningar och stålkonstruktion gör modellen praktisk i daglig användning, och för dig som söker damklocka silver med tydlig form blir den ett funktionellt val. Samtidigt ger uttrycket stöd för dig som vill bära en quartz damklocka med ett mer dressat intryck.
| Ref.nrVarunummer | GW0472L1 |
|---|---|
| Märke | Guess |
| Serie | Classic |
| Kön | Dam |
| EAN | 91661529733 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 36 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Veckodag & Datum |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | GW0472L1 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.