Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Michael Kors klocka herr i Lexington-serien, ref. MK8344, är en herrmodell med ett tydligt och funktionellt uttryck för daglig användning. Den kombinerar en klassisk form med en mer markerad storlek på 44 mm för dig som söker en klocka med praktisk känsla i både arbete och sociala sammanhang.
Boetten i silverfärgat stål möter en tvåtonad länk med guldtonade detaljer som skapar kontrast mot den ljusa urtavlan. Helheten ger ett balanserat och stilrent intryck där tydliga linjer och ren layout gör modellen lätt att bära. Som michael kors watch får modellen en modern men fortfarande klassisk herrklocka känsla på handleden.
Modellen fungerar väl i vardagliga situationer, under arbetsdagen och vid resor där du vill bära något som känns både tydligt och lätt att kombinera. Som klocka michael kors herr passar den dig som vill ha en mer markerad herrmodell med tvåtonad design utan att uttrycket blir tungt.
| Ref.nrVarunummer | MK8344 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Lexington |
| Kön | Herr |
| EAN | 4053858190375 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 13 mm |
| Material på boett | Gulguldtonat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
| Färg på klockarmband | Guld/Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver |
| Boettfärg | Guld/Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 8344, MK8344 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka herr med tvåtonad design i silver och guldtonat stål samt en tydlig och funktionell urtavla. En modell som passar arbete, vardag och mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
3 798 kr Det ursprungliga priset var: 3 798 kr.2 498 krDet nuvarande priset är: 2 498 kr. Spara 1 300,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka herr i Lexington-serien, ref. MK8344, är en herrmodell med ett tydligt och funktionellt uttryck för daglig användning. Den kombinerar en klassisk form med en mer markerad storlek på 44 mm för dig som söker en klocka med praktisk känsla i både arbete och sociala sammanhang.
Boetten i silverfärgat stål möter en tvåtonad länk med guldtonade detaljer som skapar kontrast mot den ljusa urtavlan. Helheten ger ett balanserat och stilrent intryck där tydliga linjer och ren layout gör modellen lätt att bära. Som michael kors watch får modellen en modern men fortfarande klassisk herrklocka känsla på handleden.
Modellen fungerar väl i vardagliga situationer, under arbetsdagen och vid resor där du vill bära något som känns både tydligt och lätt att kombinera. Som klocka michael kors herr passar den dig som vill ha en mer markerad herrmodell med tvåtonad design utan att uttrycket blir tungt.
| Ref.nrVarunummer | MK8344 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Lexington |
| Kön | Herr |
| EAN | 4053858190375 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 13 mm |
| Material på boett | Gulguldtonat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
| Färg på klockarmband | Guld/Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver |
| Boettfärg | Guld/Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 8344, MK8344 |
|---|
Patrik L. (verifierad ägare) –
Klockan motsvarar helt beskrivningen. Mycket glans och elegant utseende – värd varje krona.
Oscar (verifierad ägare) –
Allt gick smidigt – enkel beställning, säker betalning och snabb leverans.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Patrik L. (verifierad ägare) –
Klockan motsvarar helt beskrivningen. Mycket glans och elegant utseende – värd varje krona.
Oscar (verifierad ägare) –
Allt gick smidigt – enkel beställning, säker betalning och snabb leverans.