Michael Kors damklocka Mini Monroe Pavé Ref.nr MKO1035 är en damklocka som kombinerar ett dekorativt uttryck med en kompakt och lättburen design för daglig användning. Den vita sunray-urtavlan tillsammans med roséguld- och silverfärgad boett och länk skapar en balanserad tvåtonad stil som ger modellen ett mjukt och elegant utseende. Den mindre boetten gör klockan bekväm på handleden samtidigt som pavé-detaljer runt bezeln tillför ett diskret dekorativt inslag. Som michael kors damklocka fungerar modellen väl i arbete, vid sociala tillfällen eller när du vill bära en stilren klocka som enkelt kan kombineras med andra smycken.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MKO1035 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Mini Monroe Pavé |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483640375 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 20 mm |
|---|---|
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld/Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit (Sunray) |
| Boettfärg | Roséguld/Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK O1035, MK01035, MK1035, MKO1035 |
|---|
1 recension av Michael Kors Mini Monroe Pavé Roséguld/Silver Stål 20 mm
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors damklocka med vit sunray-urtavla och roséguld/silverfärgat stål i en liten och elegant design. En feminin damklocka som passar både vardag och mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
2 998 kr Det ursprungliga priset var: 2 998 kr.1 798 krDet nuvarande priset är: 1 798 kr. Spara 1 200,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors damklocka Mini Monroe Pavé Ref.nr MKO1035 är en damklocka som kombinerar ett dekorativt uttryck med en kompakt och lättburen design för daglig användning. Den vita sunray-urtavlan tillsammans med roséguld- och silverfärgad boett och länk skapar en balanserad tvåtonad stil som ger modellen ett mjukt och elegant utseende. Den mindre boetten gör klockan bekväm på handleden samtidigt som pavé-detaljer runt bezeln tillför ett diskret dekorativt inslag. Som michael kors damklocka fungerar modellen väl i arbete, vid sociala tillfällen eller när du vill bära en stilren klocka som enkelt kan kombineras med andra smycken.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MKO1035 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Mini Monroe Pavé |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483640375 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 20 mm |
|---|---|
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld/Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit (Sunray) |
| Boettfärg | Roséguld/Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK O1035, MK01035, MK1035, MKO1035 |
|---|
1 recension av Michael Kors Mini Monroe Pavé Roséguld/Silver Stål 20 mm
-
Annika P. (verifierad ägare) –
Betygsatt 5 av 5Köpte den till min dotter som studentpresent. Hon älskade den – så fin och feminin!
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Mini Monroe Pavé Roséguld/Silver Stål 20 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grön/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen Roséguldstonad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Grön/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Guess Phoenix Guld/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Tissot PRX Svart/Stål 40 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Svart/Stål 43 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Blå/Stål 43 mm
1-3 dagar
Michael Kors Lexington Kronograf Svart/Stål 44 mm
1-3 dagar
Guess Frontier Kristallinfattad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Midi Svart/Stål 38 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Blå/Stål 43 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Champion Svart/Läder 44 mm
1-3 dagar

Annika P. (verifierad ägare) –
Köpte den till min dotter som studentpresent. Hon älskade den – så fin och feminin!