Seiko classic Ref.nr SWR049P1 är en quartz herrklocka i ett smidigt 28 mm-format med kaliber 6N53. Modellen tillhör Classic-serien och kombinerar ren design med lättburen känsla för dig som söker en mindre klocka för vardag och mer uppklädda sammanhang.
Boetten i rostfritt stål ramas in av vit urtavla, silverfärgad bezel och svart läderband. Den tunna profilen på 7 mm och det tydliga samspelet mellan ljus tavla och mörkt band ger klockan ett avskalat uttryck med klassisk karaktär.
Som seiko classic fungerar modellen väl för dig som vill ha en diskret och lätt klocka på handleden. Quartzdrift, spänne och 3 ATM gör den enkel i daglig användning, medan den rena utformningen gör att seiko classic passar i många olika stilar.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | SWR049P1 |
|---|---|
| Märke | Seiko |
| Serie | Essentials |
| Kön | Dam |
| EAN | 4954628239532 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 28 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 6.1 mm |
| Material på boett | Stål |
| Armbandstyp | Läderband |
Färger
| Färg på klockarmband | Svart |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit |
| Boettfärg | Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Seiko 6N53 |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Hardlex |
| Lås | Bygelspänne, Stål |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | SWR049, SWR049P, SWR049P1 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Seiko Classic Svart läder 28 mm
Seiko classic med vit tavla, svart läderband och 28 mm boett. Quartz herrklocka i ett smidigt format med Hardlexglas och 3 ATM.
Finns i lager
2 998 kr
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Seiko classic Ref.nr SWR049P1 är en quartz herrklocka i ett smidigt 28 mm-format med kaliber 6N53. Modellen tillhör Classic-serien och kombinerar ren design med lättburen känsla för dig som söker en mindre klocka för vardag och mer uppklädda sammanhang.
Boetten i rostfritt stål ramas in av vit urtavla, silverfärgad bezel och svart läderband. Den tunna profilen på 7 mm och det tydliga samspelet mellan ljus tavla och mörkt band ger klockan ett avskalat uttryck med klassisk karaktär.
Som seiko classic fungerar modellen väl för dig som vill ha en diskret och lätt klocka på handleden. Quartzdrift, spänne och 3 ATM gör den enkel i daglig användning, medan den rena utformningen gör att seiko classic passar i många olika stilar.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | SWR049P1 |
|---|---|
| Märke | Seiko |
| Serie | Essentials |
| Kön | Dam |
| EAN | 4954628239532 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 28 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 6.1 mm |
| Material på boett | Stål |
| Armbandstyp | Läderband |
Färger
| Färg på klockarmband | Svart |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit |
| Boettfärg | Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Seiko 6N53 |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Hardlex |
| Lås | Bygelspänne, Stål |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | SWR049, SWR049P, SWR049P1 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Bästsäljande produkter
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grön/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic Silverfärgad/Stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen Roséguldstonad/Roséguldstonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Silverfärgad/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Grön/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Guess Phoenix Guld/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Guess Luna Grön/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Midi Svart/Stål 38 mm
1-3 dagar
Guess Phoenix Svart/Gulguldtonat stål
1-3 dagar
Hugo Boss Jet Svart/Stål 41 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Svart/Svart 43 mm
1-3 dagar
BOSS Hero Sport Blå/Blå Stål 45 mm
1-3 dagar
Michael Kors Darci Silver/Stål 39 mm
1-3 dagar
Tissot Seastar Kronograf Svart/Stål 45.5 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.