Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Seiko classic Ref.nr SWR049P1 är en quartz herrklocka i ett smidigt 28 mm-format med kaliber 6N53. Modellen tillhör Classic-serien och kombinerar ren design med lättburen känsla för dig som söker en mindre klocka för vardag och mer uppklädda sammanhang.
Boetten i rostfritt stål ramas in av vit urtavla, silverfärgad bezel och svart läderband. Den tunna profilen på 7 mm och det tydliga samspelet mellan ljus tavla och mörkt band ger klockan ett avskalat uttryck med klassisk karaktär.
Som seiko classic fungerar modellen väl för dig som vill ha en diskret och lätt klocka på handleden. Quartzdrift, spänne och 3 ATM gör den enkel i daglig användning, medan den rena utformningen gör att seiko classic passar i många olika stilar.
| Märke | Seiko |
|---|---|
| Serie | Conceptual |
| Kön | Dam |
| EAN | 4954628239532 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 28 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 6.1 mm |
| Material på boett | Stål |
| Armbandstyp | Läderband |
| Färg på klockarmband | Svart |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Seiko 6N53 |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Hardlex |
| Lås | Bygelspänne, Stål |
| Alternativa modellnummer | SWR049, SWR049P, SWR049P1 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Seiko classic med vit tavla, svart läderband och 28 mm boett. Quartz herrklocka i ett smidigt format med Hardlexglas och 3 ATM.
Slut i lager
2 998 kr
Slut i lager
Inga problem! Ange din e-postadress, så meddelar vi dig så snart den är tillbaka i lager.
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Seiko classic Ref.nr SWR049P1 är en quartz herrklocka i ett smidigt 28 mm-format med kaliber 6N53. Modellen tillhör Classic-serien och kombinerar ren design med lättburen känsla för dig som söker en mindre klocka för vardag och mer uppklädda sammanhang.
Boetten i rostfritt stål ramas in av vit urtavla, silverfärgad bezel och svart läderband. Den tunna profilen på 7 mm och det tydliga samspelet mellan ljus tavla och mörkt band ger klockan ett avskalat uttryck med klassisk karaktär.
Som seiko classic fungerar modellen väl för dig som vill ha en diskret och lätt klocka på handleden. Quartzdrift, spänne och 3 ATM gör den enkel i daglig användning, medan den rena utformningen gör att seiko classic passar i många olika stilar.
| Märke | Seiko |
|---|---|
| Serie | Conceptual |
| Kön | Dam |
| EAN | 4954628239532 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 28 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 6.1 mm |
| Material på boett | Stål |
| Armbandstyp | Läderband |
| Färg på klockarmband | Svart |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Seiko 6N53 |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Hardlex |
| Lås | Bygelspänne, Stål |
| Alternativa modellnummer | SWR049, SWR049P, SWR049P1 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.