Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Hugo Boss klocka herr Ref.nr 1513880 är en Champion-kronograf med svart urtavla, svart boett och 44 mm storlek. Modellen passar dig som vill ha en tydlig herrklocka med sportig känsla men ett mer nedtonat uttryck tack vare läderbandet.
Den svarta tavlan och den mörka boetten ger klockan en sammanhållen look där visare, index och register framträder med tydlig kontrast. Som Hugo Boss klocka känns Champion ren i formen, medan materialvalet ger en mjukare och mer avslappnad karaktär än motsvarande modeller med stållänk.
I vardagen fungerar modellen lika bra till kontor och resor som till kvällar när du vill bära något mörkare och mer samlat på handleden. För dig som söker en boss klocka med kronograf och tydlig struktur fungerar den också väl som en boss herrklocka för flera delar av veckan.
| Ref.nrVarunummer | 1513880 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272442367 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11.5 mm |
| Material på boett | Svart stål |
| Armbandstyp | Läderband |
| Färg på klockarmband | Svart |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Svart |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Quartz kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Bygelspänne |
| Alternativa modellnummer | 1513880, HB1513880 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Hugo Boss klocka herr i Champion-serien med svart urtavla, svart boett och läderband. En 44 mm kronograf för jobb, vardag, resor och kvällar.
Finns i lager
4 998 kr Det ursprungliga priset var: 4 998 kr.2 098 krDet nuvarande priset är: 2 098 kr. Spara 2 900,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Hugo Boss klocka herr Ref.nr 1513880 är en Champion-kronograf med svart urtavla, svart boett och 44 mm storlek. Modellen passar dig som vill ha en tydlig herrklocka med sportig känsla men ett mer nedtonat uttryck tack vare läderbandet.
Den svarta tavlan och den mörka boetten ger klockan en sammanhållen look där visare, index och register framträder med tydlig kontrast. Som Hugo Boss klocka känns Champion ren i formen, medan materialvalet ger en mjukare och mer avslappnad karaktär än motsvarande modeller med stållänk.
I vardagen fungerar modellen lika bra till kontor och resor som till kvällar när du vill bära något mörkare och mer samlat på handleden. För dig som söker en boss klocka med kronograf och tydlig struktur fungerar den också väl som en boss herrklocka för flera delar av veckan.
| Ref.nrVarunummer | 1513880 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272442367 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11.5 mm |
| Material på boett | Svart stål |
| Armbandstyp | Läderband |
| Färg på klockarmband | Svart |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Svart |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Quartz kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Bygelspänne |
| Alternativa modellnummer | 1513880, HB1513880 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.