Michael Kors klocka dam Ref.nr MK5896 är en Parker-modell för dig som vill bära en klocka med tydlig form och dekorativa detaljer i vardagen. Den roséguldtonade helheten och kronografdesignen gör modellen naturlig både till arbete och i mer uppklädda sammanhang där du vill att uttrycket ska ta lite mer plats.
Boett och länk i roséguldtonat stål kombineras med kristaller runt bezeln och på urtavlan, vilket ger modellen en markerad men balanserad helhet. Detaljerna skapar ett mer smyckat intryck utan att designen känns tung, och som klocka michael kors dam är modellen lätt att matcha med olika stilar och accessoarer.
Michael Kors klocka dam fungerar väl under arbetsdagen, vid middagar och i sociala sammanhang där en tydlig modell kompletterar stilen. För dig som jämför en michael kors damklocka är detta också en quartz damklocka som kombinerar vardaglig användning med mer lyster på handleden.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK5896 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Parker |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858190078 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 39 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Roséguld |
| Boettfärg | Roséguld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 5896, MK5896 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam i roséguldtonat stål med kristalldetaljer och kronografdesign. En Parker-modell för vardag och mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
4 595 kr Det ursprungliga priset var: 4 595 kr.2 195 krDet nuvarande priset är: 2 195 kr. Spara 2 400,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam Ref.nr MK5896 är en Parker-modell för dig som vill bära en klocka med tydlig form och dekorativa detaljer i vardagen. Den roséguldtonade helheten och kronografdesignen gör modellen naturlig både till arbete och i mer uppklädda sammanhang där du vill att uttrycket ska ta lite mer plats.
Boett och länk i roséguldtonat stål kombineras med kristaller runt bezeln och på urtavlan, vilket ger modellen en markerad men balanserad helhet. Detaljerna skapar ett mer smyckat intryck utan att designen känns tung, och som klocka michael kors dam är modellen lätt att matcha med olika stilar och accessoarer.
Michael Kors klocka dam fungerar väl under arbetsdagen, vid middagar och i sociala sammanhang där en tydlig modell kompletterar stilen. För dig som jämför en michael kors damklocka är detta också en quartz damklocka som kombinerar vardaglig användning med mer lyster på handleden.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK5896 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Parker |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858190078 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 39 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Roséguld |
| Boettfärg | Roséguld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 5896, MK5896 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Parker Roséguld 39 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Michael Kors Parker Roséguld 39 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline grön med gulguldtonat stål och svart gummiarmband 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic silverfärgat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen roséguldstonat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen silverfärgat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Seiko 5 Sports Field Svart/Textil 36 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports GMT Svart/Stål 43 mm
1-3 dagar
BOSS Hero Sport Blå/Blå Stål 45 mm
1-3 dagar
Guess Queen Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Pioneer Svart/Stål 44 mm
1-3 dagar
Seiko Presage Blå/Läder 40.5 mm
1-3 dagar
Tissot PRX Blå/Stål 40 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports GMT Svart/Stål 42 mm
1-3 dagar
Tissot Supersport Chrono Blå/Stål 45.5 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.