Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
boss klocka herr Integrity Ref.nr 1513781 är en modell i BOSS sortiment för dig som söker en tydlig kronograf med mer dressad karaktär. Serien förenar ett klassiskt uttryck med modern form, vilket gör klockan enkel att bära både till skjorta och mer avslappnade plagg.
Den svarta urtavlan skapar fin kontrast mot den gulguldtonade boetten och den matchande stållänken, vilket ger helheten en varm och distinkt ton. Som svart herrklocka får modellen ett markerat uttryck på handleden, medan indexmarkeringar och kronografregister ger tavlan struktur och god läsbarhet.
boss klocka herr passar väl i arbetet, vid resor och när du vill bära en klassisk herrklocka som fungerar även till mer formella tillfällen. För dig som jämför en hugo boss klocka herr med fokus på tydlig tavla och metallänk erbjuder Integrity en användbar balans mellan form och vardaglig funktion.
| Ref.nrVarunummer | 1513781 |
|---|---|
| Märke | BOSS |
| Serie | Integrity |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272390385 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 43 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 30 mm, 9 |
| Material på boett | Gulguldtonat stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Gulguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Gulguld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | gulguldtonat stål, Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513781, HB1513781 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
boss klocka herr i Integrity-serien med svart urtavla, gulguldtonad stållänk och kronograf. En tydlig modell för arbete, vardag och mer formella tillfällen.
Finns i lager
4 498 kr Det ursprungliga priset var: 4 498 kr.2 198 krDet nuvarande priset är: 2 198 kr. Spara 2 300,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
boss klocka herr Integrity Ref.nr 1513781 är en modell i BOSS sortiment för dig som söker en tydlig kronograf med mer dressad karaktär. Serien förenar ett klassiskt uttryck med modern form, vilket gör klockan enkel att bära både till skjorta och mer avslappnade plagg.
Den svarta urtavlan skapar fin kontrast mot den gulguldtonade boetten och den matchande stållänken, vilket ger helheten en varm och distinkt ton. Som svart herrklocka får modellen ett markerat uttryck på handleden, medan indexmarkeringar och kronografregister ger tavlan struktur och god läsbarhet.
boss klocka herr passar väl i arbetet, vid resor och när du vill bära en klassisk herrklocka som fungerar även till mer formella tillfällen. För dig som jämför en hugo boss klocka herr med fokus på tydlig tavla och metallänk erbjuder Integrity en användbar balans mellan form och vardaglig funktion.
| Ref.nrVarunummer | 1513781 |
|---|---|
| Märke | BOSS |
| Serie | Integrity |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272390385 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 43 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 30 mm, 9 |
| Material på boett | Gulguldtonat stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Gulguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Gulguld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | gulguldtonat stål, Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513781, HB1513781 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.