Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
hugo boss herr klocka Champion Ref.nr 1513816 är en kronograf i Champion-serien för dig som söker en tydlig modell för daglig användning. Uttrycket kombinerar sportig karaktär med en mer klassisk form, vilket gör klockan enkel att bära i många olika sammanhang.
Den svarta urtavlan tillsammans med stålboetten och det svarta läderbandet ger ett sammanhållet och balanserat intryck på handleden. Som svart herrklocka får modellen en ren och tydlig framtoning, medan indexmarkeringar och kronografregister skapar struktur och gör tavlan lätt att läsa av.
hugo boss herr klocka fungerar väl i arbete, på resa eller i vardagen när du vill ha en klocka som känns diskret men genomarbetad. Kvartsurverk och datumvisning gör modellen praktisk i dagligt bruk, och som hugo boss herrklocka passar Champion även vid mer uppklädda tillfällen.
| Ref.nrVarunummer | 1513816 |
|---|---|
| Märke | BOSS |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272416443 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11, 50 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Läderband |
| Färg på klockarmband | Svart |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Bygelspänne, Stål |
| Alternativa modellnummer | 1513816, HB1513816 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
hugo boss herr klocka i Champion-serien med svart urtavla, stålboett och svart läderband. En tydlig kronograf för arbete, vardag och mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
4 498 kr Det ursprungliga priset var: 4 498 kr.2 198 krDet nuvarande priset är: 2 198 kr. Spara 2 300,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
hugo boss herr klocka Champion Ref.nr 1513816 är en kronograf i Champion-serien för dig som söker en tydlig modell för daglig användning. Uttrycket kombinerar sportig karaktär med en mer klassisk form, vilket gör klockan enkel att bära i många olika sammanhang.
Den svarta urtavlan tillsammans med stålboetten och det svarta läderbandet ger ett sammanhållet och balanserat intryck på handleden. Som svart herrklocka får modellen en ren och tydlig framtoning, medan indexmarkeringar och kronografregister skapar struktur och gör tavlan lätt att läsa av.
hugo boss herr klocka fungerar väl i arbete, på resa eller i vardagen när du vill ha en klocka som känns diskret men genomarbetad. Kvartsurverk och datumvisning gör modellen praktisk i dagligt bruk, och som hugo boss herrklocka passar Champion även vid mer uppklädda tillfällen.
| Ref.nrVarunummer | 1513816 |
|---|---|
| Märke | BOSS |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272416443 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11, 50 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Läderband |
| Färg på klockarmband | Svart |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Bygelspänne, Stål |
| Alternativa modellnummer | 1513816, HB1513816 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.