Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Hugo Boss klocka Ref.nr 1513712 är en Pioneer-kronograf med svart urtavla, 44 mm boett och stållänk. Modellen passar dig som vill ha en tydlig sportprofil i ett format som fortfarande känns lätt att bära till vardags.
Boett och länk i rostfritt stål ger ett rent och robust uttryck, medan den svarta tavlan gör visare, index och register tydliga. Som boss klocka har Pioneer en balanserad layout med självlysande visare, datumvisning och 24-timmarsvisning som förstärker den funktionella känslan.
I praktiken fungerar Hugo Boss klocka lika bra under arbetsdagar som på resor och lediga kvällar. För dig som söker en boss klocka herr med kronograf och tydlig läsbarhet är det här en Hugo Boss herrklocka som fungerar i många delar av veckan.
| Ref.nrVarunummer | 1513712 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Pioneer |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272354707 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513712, HB1513712 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Hugo Boss klocka i Pioneer-serien med svart urtavla, kronograf och stållänk. En 44 mm herrmodell med sportig känsla för jobb, vardag och resor.
Finns i lager
4 998 kr Det ursprungliga priset var: 4 998 kr.2 098 krDet nuvarande priset är: 2 098 kr. Spara 2 900,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Hugo Boss klocka Ref.nr 1513712 är en Pioneer-kronograf med svart urtavla, 44 mm boett och stållänk. Modellen passar dig som vill ha en tydlig sportprofil i ett format som fortfarande känns lätt att bära till vardags.
Boett och länk i rostfritt stål ger ett rent och robust uttryck, medan den svarta tavlan gör visare, index och register tydliga. Som boss klocka har Pioneer en balanserad layout med självlysande visare, datumvisning och 24-timmarsvisning som förstärker den funktionella känslan.
I praktiken fungerar Hugo Boss klocka lika bra under arbetsdagar som på resor och lediga kvällar. För dig som söker en boss klocka herr med kronograf och tydlig läsbarhet är det här en Hugo Boss herrklocka som fungerar i många delar av veckan.
| Ref.nrVarunummer | 1513712 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Pioneer |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272354707 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513712, HB1513712 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.