Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
boss klocka herr Champion Ref.nr 1513817 är en kronograf i Hugo Boss sortiment för dig som söker en modell med tydlig tavla och mer dressad sportkänsla. Serien kombinerar modern form med ett uttryck som fungerar lika naturligt i arbetet som under ledigare dagar.
Den blå urtavlan möter en roséguldtonad stålboett och ett brunt läderband, vilket ger klockan en varm och välavvägd helhet på handleden. Indexmarkeringar och kronografregister skapar struktur och läsbarhet, medan färgsättningen ger modellen känslan av en klassisk herrklocka med tydlig närvaro.
boss klocka herr passar bra för arbete, resor och mer uppklädda sammanhang där du vill ha en klocka som känns genomtänkt men enkel att bära. Kvartsurverk och datumvisning gör modellen praktisk i vardagen, och som hugo boss herrklocka fungerar Champion väl i många olika miljöer.
| Ref.nrVarunummer | 1513817 |
|---|---|
| Märke | BOSS |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272416450 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11, 50 mm |
| Material på boett | Roséguldtonat stål |
| Armbandstyp | Läderband |
| Färg på klockarmband | Blå |
|---|---|
| Urtavlefärg | Blå |
| Boettfärg | Roséguld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Bygelspänne, roséguldtonat stål |
| Alternativa modellnummer | 1513817, HB1513817 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
boss klocka herr i Champion-serien med blå urtavla, roséguldtonad boett och brunt läderband. En kronograf som fungerar vid arbete, vardag och resor.
Finns i lager
4 498 kr Det ursprungliga priset var: 4 498 kr.2 198 krDet nuvarande priset är: 2 198 kr. Spara 2 300,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
boss klocka herr Champion Ref.nr 1513817 är en kronograf i Hugo Boss sortiment för dig som söker en modell med tydlig tavla och mer dressad sportkänsla. Serien kombinerar modern form med ett uttryck som fungerar lika naturligt i arbetet som under ledigare dagar.
Den blå urtavlan möter en roséguldtonad stålboett och ett brunt läderband, vilket ger klockan en varm och välavvägd helhet på handleden. Indexmarkeringar och kronografregister skapar struktur och läsbarhet, medan färgsättningen ger modellen känslan av en klassisk herrklocka med tydlig närvaro.
boss klocka herr passar bra för arbete, resor och mer uppklädda sammanhang där du vill ha en klocka som känns genomtänkt men enkel att bära. Kvartsurverk och datumvisning gör modellen praktisk i vardagen, och som hugo boss herrklocka fungerar Champion väl i många olika miljöer.
| Ref.nrVarunummer | 1513817 |
|---|---|
| Märke | BOSS |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272416450 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11, 50 mm |
| Material på boett | Roséguldtonat stål |
| Armbandstyp | Läderband |
| Färg på klockarmband | Blå |
|---|---|
| Urtavlefärg | Blå |
| Boettfärg | Roséguld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Bygelspänne, roséguldtonat stål |
| Alternativa modellnummer | 1513817, HB1513817 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.