Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Boss klocka herr Ref.nr 1513818 är en Champion-modell med blå urtavla, kronograf och 44 mm boett, framtagen för dig som vill ha en tydlig sportprofil inom Hugo Boss sortiment.
Det här är en Hugo Boss klocka i rostfritt stål där den blå tavlan skapar kontrast mot visare, index och de mindre registren. Länken följer boettens rena linjer och ger helheten ett markerat men balanserat uttryck på handleden.
För dig som söker en Boss klocka herr som fungerar i flera miljöer passar modellen lika bra till arbete som till resa och lediga kvällar. Som Boss herrklocka erbjuder den kronograf, datumvisning, 24-timmarsvisning och 10 ATM i en och samma klocka.
| Ref.nrVarunummer | 1513818 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272416467 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11.5 mm |
| Material på boett | 316L rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Blå |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513818, HB1513818 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Boss klocka herr i Champion-serien med blå urtavla, kronograf och stållänk. 44 mm med sportig känsla som fungerar i vardag, arbete och resor.
Finns i lager
5 298 kr Det ursprungliga priset var: 5 298 kr.2 098 krDet nuvarande priset är: 2 098 kr. Spara 3 200,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Boss klocka herr Ref.nr 1513818 är en Champion-modell med blå urtavla, kronograf och 44 mm boett, framtagen för dig som vill ha en tydlig sportprofil inom Hugo Boss sortiment.
Det här är en Hugo Boss klocka i rostfritt stål där den blå tavlan skapar kontrast mot visare, index och de mindre registren. Länken följer boettens rena linjer och ger helheten ett markerat men balanserat uttryck på handleden.
För dig som söker en Boss klocka herr som fungerar i flera miljöer passar modellen lika bra till arbete som till resa och lediga kvällar. Som Boss herrklocka erbjuder den kronograf, datumvisning, 24-timmarsvisning och 10 ATM i en och samma klocka.
| Ref.nrVarunummer | 1513818 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272416467 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11.5 mm |
| Material på boett | 316L rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Blå |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513818, HB1513818 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.