Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Hugo Boss herr klocka Ref.nr 1513819 är en Champion-kronograf med svart urtavla, roséguldfärgad stållänk och 44 mm boett. I Champion-serien tar modellen en mer markerad riktning, där sportiga detaljer möter en färgsättning som känns mer klädd än teknisk.
Den svarta tavlan ger tydlig kontrast mot visare, index och register, medan boett och länk i roséguldfärgat rostfritt stål skapar en varmare helhet på handleden. Som Hugo Boss klocka får modellen ett mjukare uttryck än klassiskt stål, samtidigt som kronografen behåller seriens tydliga struktur.
I vardagen fungerar Hugo Boss herr klocka lika bra till kontoret som till middag, resa och lediga dagar när du vill bära något med mer karaktär. För dig som söker en boss klocka med tydlig form och en boss herrklocka som känns lätt att klä upp är Champion ett användbart val.
| Ref.nrVarunummer | 1513819 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272416474 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11.5 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Roséguldstonad |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Roséguldstonad |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Quartz kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513819, HB1513819 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Hugo Boss herr klocka i Champion-serien med svart urtavla, kronograf och roséguldfärgad stållänk. 44 mm som passar jobb, vardag och kvällar.
Finns i lager
5 498 kr Det ursprungliga priset var: 5 498 kr.2 098 krDet nuvarande priset är: 2 098 kr. Spara 3 400,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Hugo Boss herr klocka Ref.nr 1513819 är en Champion-kronograf med svart urtavla, roséguldfärgad stållänk och 44 mm boett. I Champion-serien tar modellen en mer markerad riktning, där sportiga detaljer möter en färgsättning som känns mer klädd än teknisk.
Den svarta tavlan ger tydlig kontrast mot visare, index och register, medan boett och länk i roséguldfärgat rostfritt stål skapar en varmare helhet på handleden. Som Hugo Boss klocka får modellen ett mjukare uttryck än klassiskt stål, samtidigt som kronografen behåller seriens tydliga struktur.
I vardagen fungerar Hugo Boss herr klocka lika bra till kontoret som till middag, resa och lediga dagar när du vill bära något med mer karaktär. För dig som söker en boss klocka med tydlig form och en boss herrklocka som känns lätt att klä upp är Champion ett användbart val.
| Ref.nrVarunummer | 1513819 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Champion |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272416474 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 44 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11.5 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Roséguldstonad |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Roséguldstonad |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Quartz kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 10 ATM (100 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513819, HB1513819 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.