Michael Kors klocka dam guld i Runway-serien, ref. MK3282, är en dammodell med quartzverk och ett tydligt formspråk där guldfärgad urtavla möter guldtonat stål. Den större boetten på 42 mm ger modellen en markerad närvaro samtidigt som designen hålls ren och lätt att bära i vardagen.
Boett, länk och urtavla går i en sammanhållen guldfärgad ton som skapar ett lugnt och avskalat uttryck. Den enkla utformningen ger modellen en modern känsla, medan stålkonstruktionen bidrar till en stabil och tydlig helhet. Som michael kors klocka dam fungerar modellen väl för dig som föredrar en mer renodlad design utan onödiga detaljer.
Som michael kors damklocka passar modellen bra i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där en tydlig men lättmatchad klocka kompletterar stilen. Den fungerar också väl när du vill bära en klocka michael kors dam som enkelt kan kombineras med andra accessoarer i samma ton.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK3282 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Runway |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858240100 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 42 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 8.5 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål guldtonat |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld |
| Boettfärg | Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 3282, MK3282 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam guld med guldfärgad urtavla och guldtonat stål i en ren och modern design. En modell som passar lika fint till vardag som till mer uppklädda tillfällen.
Beställningsvara
2 198 kr
Beställningsvara
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam guld i Runway-serien, ref. MK3282, är en dammodell med quartzverk och ett tydligt formspråk där guldfärgad urtavla möter guldtonat stål. Den större boetten på 42 mm ger modellen en markerad närvaro samtidigt som designen hålls ren och lätt att bära i vardagen.
Boett, länk och urtavla går i en sammanhållen guldfärgad ton som skapar ett lugnt och avskalat uttryck. Den enkla utformningen ger modellen en modern känsla, medan stålkonstruktionen bidrar till en stabil och tydlig helhet. Som michael kors klocka dam fungerar modellen väl för dig som föredrar en mer renodlad design utan onödiga detaljer.
Som michael kors damklocka passar modellen bra i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där en tydlig men lättmatchad klocka kompletterar stilen. Den fungerar också väl när du vill bära en klocka michael kors dam som enkelt kan kombineras med andra accessoarer i samma ton.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK3282 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Runway |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858240100 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 42 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 8.5 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål guldtonat |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Guld |
| Boettfärg | Guld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 3282, MK3282 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Darci Champagnefärgad/Gulguldtonat stål 21 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Michael Kors Parker Roséguld 39 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline grön med gulguldtonat stål och svart gummiarmband 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic silverfärgat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen roséguldstonat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen silverfärgat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Seiko 5 Sports Blå/Stål 40 mm
1-3 dagar
Tissot Supersport Chrono Svart/Gummi 45.5 mm
1-3 dagar
Michael Kors Lexington Silver/Guldtonat stål 44 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports GMT Vit/Stål 43 mm
1-3 dagar
Tissot Seastar Kronograf Svart/Stål 45.5 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Admiral Svart/Guldfärgat stål 46 mm
1-3 dagar
Michael Kors Classic Svart/Roséguld 38 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.