Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Michael Kors klocka dam Ref.nr MK3339 är en modell i Classic-serien för dig som vill bära en klocka med tydlig kontrast och en dressad känsla på handleden. Den fungerar väl i vardagen och i mer uppklädda sammanhang där en ren form med dekorativa detaljer passar naturligt.
Boett och länk i roséguldstonat stål möter en svart urtavla som ger modellen ett markerat men balanserat uttryck. Kristaller runt bezeln och romerska siffror tillför lyster och struktur utan att designen känns tung, vilket gör denna klocka michael kors dam lätt att bära till olika stilar.
Michael Kors klocka dam passar bra i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där du vill bära något tydligt men smidigt. För dig som jämför en michael kors damklocka är detta också en klassisk damklocka med mer kontrast, vilket ger modellen en egen karaktär genom hela dagen.
| Ref.nrVarunummer | MK3339 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Catlin |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858321977 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9 mm |
| Material på boett | Roséguldstonat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Roséguld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 3339, MK3339 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam med svart urtavla och roséguldstonat stål i en stilren design. En modell för vardag och mer uppklädda tillfällen.
Slut i lager
2 998 kr
Slut i lager
Inga problem! Ange din e-postadress, så meddelar vi dig så snart den är tillbaka i lager.
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam Ref.nr MK3339 är en modell i Classic-serien för dig som vill bära en klocka med tydlig kontrast och en dressad känsla på handleden. Den fungerar väl i vardagen och i mer uppklädda sammanhang där en ren form med dekorativa detaljer passar naturligt.
Boett och länk i roséguldstonat stål möter en svart urtavla som ger modellen ett markerat men balanserat uttryck. Kristaller runt bezeln och romerska siffror tillför lyster och struktur utan att designen känns tung, vilket gör denna klocka michael kors dam lätt att bära till olika stilar.
Michael Kors klocka dam passar bra i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där du vill bära något tydligt men smidigt. För dig som jämför en michael kors damklocka är detta också en klassisk damklocka med mer kontrast, vilket ger modellen en egen karaktär genom hela dagen.
| Ref.nrVarunummer | MK3339 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Catlin |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858321977 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9 mm |
| Material på boett | Roséguldstonat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Roséguld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 3339, MK3339 |
|---|
Ida L. (verifierad ägare) –
Diskret men ändå elegant. Den funkar lika bra på kontoret som till kvällsoutfiten.
Elina W. (verifierad ägare) –
Den svarta tavlan i kombination med roséguld ser fantastisk ut. En riktig blickfångare!
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Ida L. (verifierad ägare) –
Diskret men ändå elegant. Den funkar lika bra på kontoret som till kvällsoutfiten.
Elina W. (verifierad ägare) –
Den svarta tavlan i kombination med roséguld ser fantastisk ut. En riktig blickfångare!