Michael Kors klocka dam Ref.nr MK4810 är en modell i Camille-serien för dig som söker en klocka med mjuk ton, tydlig form och lättburen känsla i vardagen. Den roséguldtonade helheten och den ljusa sunray-urtavlan gör modellen naturlig både till arbete och vid mer uppklädda sammanhang.
Boett och länk i roséguldtonat stål skapar ett sammanhållet uttryck med rena linjer och balanserad form. Den ljusa urtavlan tillför kontrast på ett diskret sätt, vilket gör denna klocka michael kors dam enkel att bära och lätt att kombinera med olika stilar och accessoarer.
Michael Kors klocka dam fungerar väl i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där en smidig modell kompletterar helheten. För dig som jämför en michael kors damklocka är detta också en quartz damklocka med tydlig vardagsnytta och ett mer feminint uttryck på handleden.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK4810 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Camille |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483644915 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 33 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9.4 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål roséguld |
| Armbandstyp | Stål roséguld |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit (Sunray) |
| Boettfärg | Roséguld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 4810, MK4810 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam i roséguldtonat stål med ljus sunray-urtavla och feminin design. En Camille-modell för vardag och mer uppklädda tillfällen.
Beställningsvara
3 298 kr
Beställningsvara
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam Ref.nr MK4810 är en modell i Camille-serien för dig som söker en klocka med mjuk ton, tydlig form och lättburen känsla i vardagen. Den roséguldtonade helheten och den ljusa sunray-urtavlan gör modellen naturlig både till arbete och vid mer uppklädda sammanhang.
Boett och länk i roséguldtonat stål skapar ett sammanhållet uttryck med rena linjer och balanserad form. Den ljusa urtavlan tillför kontrast på ett diskret sätt, vilket gör denna klocka michael kors dam enkel att bära och lätt att kombinera med olika stilar och accessoarer.
Michael Kors klocka dam fungerar väl i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där en smidig modell kompletterar helheten. För dig som jämför en michael kors damklocka är detta också en quartz damklocka med tydlig vardagsnytta och ett mer feminint uttryck på handleden.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK4810 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Camille |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483644915 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 33 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9.4 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål roséguld |
| Armbandstyp | Stål roséguld |
Färger
| Färg på klockarmband | Roséguld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Vit (Sunray) |
| Boettfärg | Roséguld |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 4810, MK4810 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Bästsäljande produkter
Michael Kors Parker Roséguld 39 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline grön med gulguldtonat stål och svart gummiarmband 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic silverfärgat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen roséguldstonat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen silverfärgat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Seiko Presage Blå/Stål 40 mm
1-3 dagar
BOSS Integrity Svart Gulguldtonat Stål 43 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Pioneer Svart/Stål 44 mm
1-3 dagar
Michael Kors Slim Runway Silver/Stål 42 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Champion Blå urtavla 44 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Svart/Svart 42 mm
1-3 dagar
Guess Frontier Guld/Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Tissot PRX Svart/Stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Luna Roséguldstonat stål 36 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.