Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Michael Kors klocka dam silver i Catlin-serien, ref. MK3332, är en dammodell med quartzverk och ett uttryck som kombinerar silverfärgad urtavla med gulguldtonat stål. Den tydliga kontrasten ger modellen en klassisk känsla som fungerar väl i både vardag och mer uppklädda sammanhang.
Boett och länk i gulguldtonat stål möter en silverfärgad urtavla som skapar en balanserad och markerad helhet. Kristaller runt bezeln och romerska siffror tillför dekorativa detaljer utan att ta över designen, vilket gör att klocka michael kors dam känns stilren och lätt att bära.
Som michael kors damklocka passar modellen bra i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där en tydlig men smidig klocka kompletterar stilen. Den fungerar också väl för dig som vill bära något klassiskt med lite mer lyster och kontrast på handleden.
| Ref.nrVarunummer | MK3332 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Catlin |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858299153 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Gulguldtonat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver/Pärlemor |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 3332, MK3332 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam silver med silverfärgad urtavla och gulguldtonat stål i en tydlig och klassisk design. En damklocka som fungerar lika naturligt i vardagen som vid mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
3 598 kr Det ursprungliga priset var: 3 598 kr.1 898 krDet nuvarande priset är: 1 898 kr. Spara 1 700,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam silver i Catlin-serien, ref. MK3332, är en dammodell med quartzverk och ett uttryck som kombinerar silverfärgad urtavla med gulguldtonat stål. Den tydliga kontrasten ger modellen en klassisk känsla som fungerar väl i både vardag och mer uppklädda sammanhang.
Boett och länk i gulguldtonat stål möter en silverfärgad urtavla som skapar en balanserad och markerad helhet. Kristaller runt bezeln och romerska siffror tillför dekorativa detaljer utan att ta över designen, vilket gör att klocka michael kors dam känns stilren och lätt att bära.
Som michael kors damklocka passar modellen bra i arbete, vid resor och i sociala sammanhang där en tydlig men smidig klocka kompletterar stilen. Den fungerar också väl för dig som vill bära något klassiskt med lite mer lyster och kontrast på handleden.
| Ref.nrVarunummer | MK3332 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Catlin |
| Kön | Dam |
| EAN | 4053858299153 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Gulguldtonat rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
| Färg på klockarmband | Guld |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver/Pärlemor |
| Boettfärg | Guld |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Tre visare |
| Vattentäthet | 3 ATM (30 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | MK 3332, MK3332 |
|---|
Emelie K. (verifierad ägare) –
Den gyllene tonen tillsammans med ståldetaljerna gör den både lyxig och elegant. Riktigt nöjd!
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Emelie K. (verifierad ägare) –
Den gyllene tonen tillsammans med ståldetaljerna gör den både lyxig och elegant. Riktigt nöjd!