Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Hugo boss klocka herr Ref.nr 1513383 är en modell i Jet-serien som kombinerar sportig känsla med en ren och modern form. Klockan är framtagen för dig som vill bära Hugo Boss i ett uttryck som fungerar lika bra på jobbet som vid mer uppklädda sammanhang.
Boetten i rostfritt stål ramas in av en svart urtavla med kronografregister, tydliga index och en helhet som ger god balans på handleden. För dig som söker en boss klocka herr med mörk tavla, stållänk och distinkta kontraster har Jet en stram design som känns genomarbetad utan att bli tung.
Kvartsurverk, datumvisning och 5 ATM gör modellen praktisk i vardagen, oavsett om du använder den på kontoret, under resor eller till middag på kvällen. Som hugo boss herr klocka är Jet ett genomtänkt val för dig som vill ha en klocka med både tydlig närvaro och enkel användning.
| Ref.nrVarunummer | 1513383 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Jet |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272216463 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 41 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10.5 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513383, HB1513383 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Hugo boss klocka herr i Jet-serien med svart urtavla, kronograf och stållänk. En tydlig herrmodell för arbete, vardag och mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
4 998 kr Det ursprungliga priset var: 4 998 kr.2 098 krDet nuvarande priset är: 2 098 kr. Spara 2 900,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Hugo boss klocka herr Ref.nr 1513383 är en modell i Jet-serien som kombinerar sportig känsla med en ren och modern form. Klockan är framtagen för dig som vill bära Hugo Boss i ett uttryck som fungerar lika bra på jobbet som vid mer uppklädda sammanhang.
Boetten i rostfritt stål ramas in av en svart urtavla med kronografregister, tydliga index och en helhet som ger god balans på handleden. För dig som söker en boss klocka herr med mörk tavla, stållänk och distinkta kontraster har Jet en stram design som känns genomarbetad utan att bli tung.
Kvartsurverk, datumvisning och 5 ATM gör modellen praktisk i vardagen, oavsett om du använder den på kontoret, under resor eller till middag på kvällen. Som hugo boss herr klocka är Jet ett genomtänkt val för dig som vill ha en klocka med både tydlig närvaro och enkel användning.
| Ref.nrVarunummer | 1513383 |
|---|---|
| Märke | Hugo Boss |
| Serie | Jet |
| Kön | Herr |
| EAN | 7613272216463 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 41 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10.5 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Kronograf |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Viklås |
| Alternativa modellnummer | 1513383, HB1513383 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.