Michael Kors klocka dam silver i Parker-serien, ref. MK6658, är en dammodell med quartzverk och ett mer uttrycksfullt formspråk. Den silverfärgade helheten och boetten på 39 mm ger klockan tydlig närvaro på handleden, samtidigt som designen fungerar väl i både vardag och mer uppklädda sammanhang.
Boett och länk i stål möter en urtavla med glittrande struktur som fångar ljuset på ett diskret sätt. Helheten känns dekorativ men balanserad, vilket gör att klocka michael kors dam passar dig som vill bära något stilrent med lite mer lyster utan att uttrycket blir tungt.
Som michael kors damklocka fungerar modellen väl i arbete, under resor och i sociala sammanhang där en tydlig men lättburen klocka kompletterar stilen. Den passar också bra när du vill ha en silverfärgad modell som är enkel att kombinera med andra smycken och accessoarer.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK6658 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Parker |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483430730 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 39 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver/Glitz |
| Boettfärg | Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Japanskt kvartsurverk |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Fjärilsspänne |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 6658, MK6658 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors klocka dam silver i stål med glittrande urtavla och ett tydligt, dekorativt uttryck. En modell som känns naturlig både i vardagen och vid mer uppklädda tillfällen.
Finns i lager
3 298 kr Det ursprungliga priset var: 3 298 kr.1 998 krDet nuvarande priset är: 1 998 kr. Spara 1 300,-
Finns i lager
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Michael Kors klocka dam silver i Parker-serien, ref. MK6658, är en dammodell med quartzverk och ett mer uttrycksfullt formspråk. Den silverfärgade helheten och boetten på 39 mm ger klockan tydlig närvaro på handleden, samtidigt som designen fungerar väl i både vardag och mer uppklädda sammanhang.
Boett och länk i stål möter en urtavla med glittrande struktur som fångar ljuset på ett diskret sätt. Helheten känns dekorativ men balanserad, vilket gör att klocka michael kors dam passar dig som vill bära något stilrent med lite mer lyster utan att uttrycket blir tungt.
Som michael kors damklocka fungerar modellen väl i arbete, under resor och i sociala sammanhang där en tydlig men lättburen klocka kompletterar stilen. Den passar också bra när du vill ha en silverfärgad modell som är enkel att kombinera med andra smycken och accessoarer.
Grundläggande specifikationer
| Ref.nrVarunummer | MK6658 |
|---|---|
| Märke | Michael Kors |
| Serie | Parker |
| Kön | Dam |
| EAN | 796483430730 |
| Garanti | 2 år |
Mått & Material
| Diameter | 39 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stål |
Färger
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Silver/Glitz |
| Boettfärg | Silver |
Urverk & Funktion
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | Japanskt kvartsurverk |
Hållbarhet & Glas
| Vattentäthet | 5 ATM (50 m) |
|---|---|
| Glastyp | Mineralglas |
| Lås | Fjärilsspänne |
Extra funktioner
| Alternativa modellnummer | MK 6658, MK6658 |
|---|
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Michael Kors Parker Silver/Stål 39 mm
1-3 dagar
Bästsäljande produkter
Michael Kors Parker Roséguld 39 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline grön med gulguldtonat stål och svart gummiarmband 42 mm
1-3 dagar
Guess Headline Grå/Gummi 42 mm
1-3 dagar
Guess Classic Guldtonad/Gulguldtonat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Classic silverfärgat stål 36 mm
1-3 dagar
Guess Queen roséguldstonat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen Gulguldtonat stål 40 mm
1-3 dagar
Guess Queen silverfärgat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Utvalda favoriter
Michael Kors Classic Svart/Roséguld 38 mm
1-3 dagar
Michael Kors Slim Runway Guldtonat stål 42 mm
1-3 dagar
Guess Queen roséguldstonat stål med kristaller 40 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Champion Svart/Roséguldfärgat stål 44 mm
1-3 dagar
Seiko Presage Grön/Stål 41 mm
1-3 dagar
Hugo Boss Associate Grön/Stål 42 mm
1-3 dagar
Tissot PRX Blå/Stål 40 mm
1-3 dagar
Seiko 5 Sports Desert Kit Midfield Beige/Nato 36 mm
1-3 dagar

Recensioner
Det finns inga recensioner än.