Få upp till
10% rabatt
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tack! Din kod är klar
Använd den i kassan för 10% rabatt.
TIME10
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få din exklusiva rabatt direkt.
Ingen spam. Avsluta prenumerationen när som helst.
Tissot Seastar 1000 Ref.nr T1204101105100 är en modell för dig som söker en tydlig och funktionell klocka med sportig karaktär och balanserad storlek. Som tissot seastar 1000 fungerar den naturligt i vardagen där en robust form och klar design gör klockan enkel att bära under många olika delar av dagen.
Den svarta urtavlan kombineras med boett och länk i rostfritt stål, vilket ger modellen ett kraftfullt och enhetligt helhetsintryck. Som tissot seastar får den extra identitet genom sin vridbara bezel, markerade index och en design som känns genomarbetad utan att bli för tung, samtidigt som den fungerar väl för dig som söker en svart herrklocka med tydlig sportprofil.
I praktisk användning passar modellen väl för arbete, resa och fritid där en klocka behöver kännas både stabil och lätt att kombinera med olika stilar. Tissot Seastar 1000 erbjuder en användbar kombination av läsbarhet, närvaro och vardaglig mångsidighet i ett format som fungerar över tid.
| Ref.nrVarunummer | T120.410.11.051.00 |
|---|---|
| Märke | Tissot |
| Serie | Seastar 1000 |
| Kön | Herr |
| EAN | 7611608307892 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 40 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | ETA F06.412 |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 30 ATM (300 m) |
|---|---|
| Glastyp | Safirglas |
| Lås | Fällbart lås |
| Alternativa modellnummer | T120.410.11.051.00, T1204101105100 |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Tissot Seastar 1000 med svart urtavla, 40 mm boett i rostfritt stål och matchande länk. En sportig herrmodell för vardag, resa och aktiva tillfällen.
Slut i lager
5 695 kr
Slut i lager
Inga problem! Ange din e-postadress, så meddelar vi dig så snart den är tillbaka i lager.
Kostnadsfri frakt
60 dagars öppet köp
2 års garanti
Rätt pris
Säker betalning
Tissot Seastar 1000 Ref.nr T1204101105100 är en modell för dig som söker en tydlig och funktionell klocka med sportig karaktär och balanserad storlek. Som tissot seastar 1000 fungerar den naturligt i vardagen där en robust form och klar design gör klockan enkel att bära under många olika delar av dagen.
Den svarta urtavlan kombineras med boett och länk i rostfritt stål, vilket ger modellen ett kraftfullt och enhetligt helhetsintryck. Som tissot seastar får den extra identitet genom sin vridbara bezel, markerade index och en design som känns genomarbetad utan att bli för tung, samtidigt som den fungerar väl för dig som söker en svart herrklocka med tydlig sportprofil.
I praktisk användning passar modellen väl för arbete, resa och fritid där en klocka behöver kännas både stabil och lätt att kombinera med olika stilar. Tissot Seastar 1000 erbjuder en användbar kombination av läsbarhet, närvaro och vardaglig mångsidighet i ett format som fungerar över tid.
| Ref.nrVarunummer | T120.410.11.051.00 |
|---|---|
| Märke | Tissot |
| Serie | Seastar 1000 |
| Kön | Herr |
| EAN | 7611608307892 |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 40 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Material på boett | Rostfritt stål |
| Armbandstyp | Stållänk |
| Färg på klockarmband | Silver |
|---|---|
| Urtavlefärg | Svart |
| Boettfärg | Silver |
| Urverkstyp | Quartz |
|---|---|
| Urverk | ETA F06.412 |
| Datumangivelse | Datum |
| Vattentäthet | 30 ATM (300 m) |
|---|---|
| Glastyp | Safirglas |
| Lås | Fällbart lås |
| Alternativa modellnummer | T120.410.11.051.00, T1204101105100 |
|---|
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
1-3 dagar
Inget konto än?
Skapa ett konto
Recensioner
Det finns inga recensioner än.